^Do góry
 • 1
  "Nasza szkoła określając się jako część misji Kościoła pragnie zachowywać i przekazywać jego nauczanie poprzez formację duchową całej społeczności szkolnej, tworzenie środowiska promującego wartości katolickie oraz dzielenie się doświadczeniem wiary."
 • 2
  "Działania [szkoły] będą owocne, gdy świat wartości wyniesiony przez dziecko z domu rodzinnego będzie zbieżny ze światem wartości proponowanym przez szkołę. Szkoła może jedynie wspierać rodziców w wychowaniu dziecka."
 • 3
  "Bardzo ważnym zadaniem, jakie stawiamy sobie w naszej pracy wychowawczej jest dbałość o wszechstronny i harmonijny rozwój dziecka we wszystkich sferach jego aktywności przy jednoczesnym poszanowaniu indywidualnych zdolności oraz możliwości każdego ucznia."
 • 4
  "W placówkach Fundacji troszczymy się o wychowanie patriotyczne, ucząc miłości do Ojczyzny. Chcemy, aby nasi uczniowie poznawali zarówno światowe jak i europejskie dziedzictwo historyczne oraz kulturowe."
 • 5
  "…rodzice są naturalnymi oraz niezastąpionymi wychowawcami swoich dzieci, dlatego szkoły kładą szczególny akcent na ścisłą współpracę z rodzicami wspierając ich w procesie wychowawczym."
baner

Podziekowanie za spotkanie formacyjne w Żdżarach - 10.15

Spotkanie rodzinno-formacyjne w Żdżarach - pażdziernik 2015

 

Jak zawsze chcę Wam serdecznie podziękować - wszystkim, którzy przyczynili się do tego wyjazdu o go współtworzyli. Bardzo dziękuję Eli Czajkowskiej za zajęcie się żmudną pracą przyjmowania zapisów, zbierania pieniędzy, tworzeniu list i dopasowywania rodzin do pokojów i załatwieniu formalności finansowych na miejscu. Wielkie Bóg zapłać! Dziękuję nauczycielom - p. Ani Bielendzie, p. Agnieszce Madej i p. Małgosi Witeckiej za ofiarną służbę w czasie wyjazdu i wspaniałe podchody! Państwu Zdanowiczom za wszelką pomoc przy planowaniu wyjazdu i organizacji technicznej,  wszystkim, którzy pomagali, organizowali, zmywali, wycierali - serdeczne Bóg zapłać. Oceniam wyjazd za bardzo udany, nie mówiąc już o gościnności, z jaką przyjęły nas Siostry Nazaretanki.

Panom ogromne wyrazy uznania za dom zbudowany własnymi rękami, paniom za wspaniałą dekorację.

To można ściągnąć kartkę z tekstem do pracy dla pań - Tekst w PDF

A tu z tekstem do pracy dla panów - Tekst w PDF

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, piszcie na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Pozdrawiam i Szczęść Boże

ks. Marcin

 

Wycieczka rowerowa kl. IV - 09.15

Zdjęcia z wycieczki rowerowej klasy IV 28.09.2015 r - Prezentacja w PDF

Spotkanie rodzinno-formacyjne - wrzesień 2015

Spotkanie rodzinno formacyjne we wrześniu

Za nami już pierwsze spotkanie formacyjne według nowej formuły. Przypomnę, że od tego roku spotykamy się we własnym gronie szkolno-rodzinnym w niedzielę na Mszy Świętej o g. 15, potem w szkole mamy spotkania dla rodziców i trzy "strefy" dla dzieci.

Rozpoczęliśmy Mszą Świętą o 15.00. Dziękuję bardzo wszystkim z klasy III, którzy włączyli się aktywnie w przygotowanie liturgii, szczególnie tatusiom za wspaniałą scenkę ewangeliczną (p. Wojciechowi szczególnie za koordynację i rolę życia :)) i mamusiom za przygotowanie modlitwy powszechnej (i p. Grażynie za koordynację). Pani Renacie - wychowawczyni za przeczytanie lekcji i pomoc przy liturgii, dziewczynkom za piękny śpiew, no i wszystkim z klasy III za przyniesienie serc w procesji z darami.

Wielkie podziękowanie wspaniałej scholi na czele z p. Kasią Rówienicz i p. Agatą Prószyńską i wszystkim śpiewającym i grającym na innych instrumentach dzieciakom. To było super!

Dziękuję p. Małgorzacie Witeckiej za koordynację gry, p. Eli Maciocha, p. Katarzynie Laskowskiej i p. Renacie za jej realizację. Bardzo też dziękuję wszystkim wolontariuszom z klasy VI i V. P. Justyna Gołębiewska osobiście poprowadziła strefę ZABAWOWO - wielkie Bóg zapłać!

Wreszcie dziękuję Wam wszystkim, kochani rodzice, którzy przychodząc i uważnie słuchając, dajecie świadectwo o potrzebie takiej formacji. Bóg zapłać klasie III za agapę, którą podsumowaliśmy nasze spotkanie.

 

Po Mszy udaliśmy się do świetlicy, gdzie podzieliliśmy się  na 3 strefy dziecięce i grupę dorosłych.

 

Tematem spotkania formacyjnego była osoba św. Piotra w momencie przełomowym, gdy Chrystus zapowiedział swoją mękę i śmierć, a Piotr sprzeciwił się takiej wizji przyszłości Mesjasza.

Poniżej zamieszczam link do kartki z wybranymi dwoma tekstami, którą rozdawałem na spotkaniu

 Kartka w PDF

 

Dzieci w strefie PODRÓŻNICY W CZASIE uczestniczyły w grze biblijnej, gdzie starsi wolontariusze pomagali młodszym dzieciom.

 

Już teraz zapraszam na następne spotkanie rodzinno-formacyjne, tym razem wyjazdowe do Żdżar w terminie 10-11 października. 

 

Bardzo też chętnie przeczytam Wasze uwagi, co można usprawnić na spotkaniu, czy tematyka wam "podeszła" i co ewentualnie chcielibyście jeszcze poruszyć - proszę piszcie na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szczęść Boże

ks. Marcin Żurek, Prefekt Szkoły Katolickiej

Weekend rodzinno formacyjny w marcu w Popowie

Spotkanie rodzinno formacyjne w marcu

Za nami już kolejne spotkanie formacyjne. Przepraszam za opóźnienie w podziękowaniach.

Jak zwykle wybraliśmy się do Popowa na weekend wielkopostny. Pogoda nam pięknie dopisała, tym razem udało się nawet pograć w piłkę :)  Głównym tematem wyjazdu było "I ty jesteś menadżerem".

Czytaj więcej: Weekend rodzinno formacyjny w marcu w Popowie

Copyright © 2013. KSP FNRR Rights Reserved.