^Do góry
 • 1
  "Nasza szkoła określając się jako część misji Kościoła pragnie zachowywać i przekazywać jego nauczanie poprzez formację duchową całej społeczności szkolnej, tworzenie środowiska promującego wartości katolickie oraz dzielenie się doświadczeniem wiary."
 • 2
  "Działania [szkoły] będą owocne, gdy świat wartości wyniesiony przez dziecko z domu rodzinnego będzie zbieżny ze światem wartości proponowanym przez szkołę. Szkoła może jedynie wspierać rodziców w wychowaniu dziecka."
 • 3
  "Bardzo ważnym zadaniem, jakie stawiamy sobie w naszej pracy wychowawczej jest dbałość o wszechstronny i harmonijny rozwój dziecka we wszystkich sferach jego aktywności przy jednoczesnym poszanowaniu indywidualnych zdolności oraz możliwości każdego ucznia."
 • 4
  "W placówkach Fundacji troszczymy się o wychowanie patriotyczne, ucząc miłości do Ojczyzny. Chcemy, aby nasi uczniowie poznawali zarówno światowe jak i europejskie dziedzictwo historyczne oraz kulturowe."
 • 5
  "…rodzice są naturalnymi oraz niezastąpionymi wychowawcami swoich dzieci, dlatego szkoły kładą szczególny akcent na ścisłą współpracę z rodzicami wspierając ich w procesie wychowawczym."
baner

Dziennik internetowy

o ewaluacji

Kalendarz

listopad 2017
P W Ś C Pt S N
week 44 1 2 3 4 5
week 45 6 7 8 9 10 11 12
week 46 13 14 15 16 17 18 19
week 47 20 21 22 23 24 25 26
week 48 27 28 29 30

Licznik odwiedzin

101992
DzisiajDzisiaj14
WczorajWczoraj74
W tym tygodniuW tym tygodniu306
W tym miesiącuW tym miesiącu1522
RazemRazem101992

Turniej Szachowy

http://chessarbiter.com/turnieje/2017/tdr_5044/images/www.jpg

 DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA MAZOWSZA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W SZACHACH SZYBKICH

 

W sobotę 18 listopada br. odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Szkół Podstawowych w szachcach szybkich, w których uczestniczyli członkowie koła szachowego działającego w naszej szkole wraz z ich trenerem Panem Andrzejem Olsztyńskim. Gratulujemy wyników!!!

 

Jako Szkoła, odnieśliśmy duży sukces, zajmując 8. miejsce spośród wszystkich szkół podstawowych na Mazowszu oraz 6. w Warszawie. W pokonanym polu pozostawiliśmy 70 drużyn!

Pozostaje, co prawda, pewien niedosyt, gdyż przed ostatnią rundą zajmowaliśmy 4. miejsce z dużą szansą na zajęcie 2. w ostatecznej klasyfikacji. Brakuje jeszcze ogrania turniejowego, ale mamy młodą drużynę, która dopiero się dociera i jak na pierwszy wspólny występ, jest to rewelacyjny wynik.

 

Czytaj więcej: Turniej Szachowy 

Superbohaterowie

 

SUPERBOHATEROWIE SĄ WŚRÓD NAS

 

W naszej szkole uczniowie klas 4B i 6 brali udział w warsztatach prowadzonych przez p. Karin Lesiak z Instytutu Edukacji Pozytywnej w Warszawie. Zajęcia odbywały się w ramach projektu "Akademia Superbohaterów - razem przeciwko przemocy".

 

Podczas warsztatów dzieci uczyły się rozpoznawać swoje mocne strony, radzić sobie z agresywnymi zachowaniami, dowiedziały się jak pomagać innym. Spotkania dostarczyły też informacji o przemocy psychicznej - o tym jak przestrzegać granic innych oraz w jaki sposób każdy z nich może pomóc innym. Uczniowie odkrywali więc swoje własne naturalne "supermoce", które powinni pielęgnować czy rozwijać, ponieważ każdy z nas może być "Superbohaterem".

 

Czytaj więcej: Superbohaterowie

Ogłoszenie o szkolno-rodzinnym wyjeździe do Żdżar 7-8 października

Uwaga! Uwaga!

W ramach naszego szkolno-rodzinnego programu formacyjnego

zapraszam

rodziców z dziećmi na

Rodzinny Wyjazd –

 

przeznaczony dla rodzin

z naszej szkoły i przedszkola

Termin: 7 - 8 października 2017

(od soboty 10 rano do niedzieli z obiadem)

Miejsce: Dom Rekolekcyjny Sióstr Nazaretanek w Żdżarach koło Nowego Miasta nad Pilicą

(ok. 1.15 h jazdy od Warszawy – www.nazaretanki.pl/warszawa/content/view/25/)

Czytaj więcej: Ogłoszenie o szkolno-rodzinnym wyjeździe do Żdżar 7-8 października

karty ucznia ZTM (2)

            Karty-Ucznia-grafika                                Wszystkich, którzy złożyli w sekretariacie wnioski o wydanie "Kart ucznia" uprawniających                   do bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej w Warszawie,

zapraszamy do sekretariatu po ich odbiór.

Karty wydajemy tylko Rodzicom, po pokwitowaniu odbioru.

 

Czytaj więcej: karty ucznia ZTM (2)

Zaproszenie na szkolno-rodzinne spotkanie formacyjne z rodzicami-absolwentami

Drodzy Rodzice naszej szkoły!

W ramach naszego rodzinnego programu szkolno-formacyjnego chciałem chętnych z Was zaprosić na nietypowe spotkanie formacyjne. Odbędzie się ono 17 września (niedziela). Najpierw zapraszam na parafialną Mszę Świętą do kościoła bł. Władysława z Gielniowa na godz. 18, potem na poczęstunek do świetlicy szkolnej.

Nietypowość tego spotkania polega na:

   

    - zapraszam na to spotkanie tylko samych rodziców (bez dzieci)

   

    - oprócz Was - rodziców szkolnych została zaproszone grupa rodziców-absolwentów – tych, którzy uczestniczyli w naszych szkolno rodzinnych spotkaniach formacyjnych i wyjeżdżali na rekolekcje do Lichajówek, ale ich dzieci już zakończyły edukację w naszej szkole

   

    - głównym celem tego spotkania będzie podzielenie się i porozmawianie, jak rodzice, którzy już opuścili naszą szkołę, postrzegają ją w perspektywie kilku lat, szczególnie co było dla nich darem i bogactwem (być może „na bieżąco” nie jest łatwo to zobaczyć :)).

    Oczywiście wiele do powiedzenia mogą mieć także rodzice, których niektóre dzieci już opuściły szkołę, a inne jeszcze w niej pozostają.

    Chciałbym też, aby nam opowiedzieli jak, ich zdaniem, można przygotować lepiej nasze dzieci na wyzwania, które ich czekają po opuszczeniu naszej szkoły.

  

     - a – mamy nadzieję – będzie to również po prostu sentymentalne spotkanie, w trakcie którego porozmawiamy sobie o tym jak żyjemy i jakie są nasze dzisiejsze radości i troski wychowania

Ponieważ obiecałem „absolwentom” poczęstunek  :) chciałem prosić, aby kto może, w jakiś sposób dołożył się do tego poczęstunku – ciasteczkami, sałatką czy czymś innym. Na miejscu będzie kawa, herbata i zastawa.

Spotkanie zakończy się, gdy wyjdzie ostatni gość :)

Już Wam dziękuję i liczę na to, że zobaczymy się w przyszłą niedzielę!

Szczęść Boże

Ks. Marcin

KSP nabor

Najlepsza szkoła

w Warszawie

- najwyższy wynik Sprawdzianu szóstoklasistów

Projekty edukacyjne

logon

 

Nasza szkoła od kilku lat uczestniczy w projekcie edukacyjnym Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego "Lepsza szkoła".

Chrześcijańskie Granie

Relacja video z występów szkolnego koła muzyczno-instrumentalnego podczas Przeglądu "Chrześcijańskie Granie 2015", które odbyło się w kwietniu w Katolickim Centrum Kultury "Dobre Miejsce" na Bielanach.

Copyright © 2013. KSP FNRR Rights Reserved.