Pierwsze modele odkurzaczy zostały wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno, skóra, guma i metal. Następnie, w latach pięćdziesiątych, Dan Fox w General Electric natknął się na żywicę poliwęglanową Lexan, która została użyta do pionowych podstaw. Do 1975 roku większość firm przeszła na Lexan. Wkrótce pojawiły się plastikowe modele kanistrów, począwszy od serii kompaktowych kanistrów Eureka Mighty Mite. Ale do tej pory ewolucja odkurzaczy była powolna, a każdy nowy model niósł ze sobą inną historię. https://ibrok.pl/odkurzacz-pionowy-ranking-2022-opinie-testy/

Zmiana projektów
Przedsiębiorca stojący za rewolucyjnym nowym projektem Airsign zainspirował się stosami zużytych odkurzaczy znalezionych w Los Angeles i Nowym Jorku. Zaczęli pracować nad bardziej błahymi produktami i byli zdumieni ilością śmieci gromadzących się na tych terenach. Obaj przedsiębiorcy postanowili podjąć się zadania przekształcenia tych urządzeń codziennego użytku w coś bardziej użytecznego. Po przestudiowaniu różnych rodzajów produktów konsumenckich postanowili pracować nad odkurzaczami.

filtry
Posiadając odkurzacz, warto co jakiś czas rozważyć wymianę filtrów. Niektóre filtry można prać, a inne należy czyścić chemicznie. Zmywalne filtry przedłużają żywotność odkurzacza, a suche oszczędzają pieniądze i zapobiegają konieczności regularnej wymiany. Możesz także kupić filtry dla zwierząt do odkurzacza, aby wyłapać sierść zwierząt. Aby pozbyć się zapachów zwierząt, posyp filtr sodą oczyszczoną po użyciu go do usunięcia.

przepływ powietrza
Przepływ powietrza w próżni to ilość powietrza, jaką może przemieścić się przez system. Zazwyczaj przepływ powietrza jest mierzony w stopach sześciennych na minutę (CFM), a im wyższy przepływ powietrza, tym większa siła ssania próżni. Jednak przepływ powietrza nie jest jedyną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy ocenie podciśnienia. Należy również wziąć pod uwagę inne czynniki, takie jak ssanie i moc silnika.

ssanie
Dwa główne czynniki przy wyborze odkurzacza to przepływ powietrza i ssanie. Oba są ważne, ale nie takie same. Wysoki przepływ powietrza i ssanie są niezbędne do uzyskania silnego podciśnienia, a niski wskaźnik przepływu powietrza oznacza niską moc ssania. Porównując odkurzacze, powinieneś szukać połączenia wysokiego CFM i doskonałych cali podnoszenia wody. Odkurzacze cyklonowe są idealne do mokrych zabrudzeń, ponieważ ich konstrukcja nie traci siły ssania.

Wydechowy
W przeciwieństwie do konwencjonalnych odkurzaczy, które mają otwory wylotowe po obu stronach, te ze strukturą wylotową znajdują się na zewnątrz odkurzacza. Przewód wylotowy umieszczony na zewnątrz otworu ssącego jest korzystnie prosty. Taka konstrukcja zmniejsza wycieki powietrza wokół części łączącej otworu wylotowego. Zmniejsza również potrzebę stosowania materiału uszczelniającego. Odkurzacze z otworami wydechowymi są często preferowane przez wielu właścicieli domów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Co to jest Xvid?
Next post Podstawy naprawy pomp hydraulicznych