Jaki jest sezon zbiorów herbaty?

W zależności od lokalizacji sezon zbiorów herbaty może trwać od początku lutego do końca września lub października. Rośliny przechodzą serię gwałtownych wzrostów, z których każdy wypuszcza na powierzchnię nowe pąki liści. Niektóre regiony doświadczają trzech lub czterech gwałtownych wzrostów rocznie. Miesiące zimowe są uśpione, a składniki odżywcze są przechowywane w korzeniach, które skoncentrują się na wiosnę. Najbardziej poszukiwaną herbatę zbiera się podczas wiosennych zbiorów.

Napary ziołowe to nie herbata
Jaka jest różnica między naparami ziołowymi a herbatą? Napary ziołowe to zaparzone materiały ziołowe, takie jak liście, kwiaty lub korzenie, mające na celu zapewnienie korzyści leczniczych. W przeciwieństwie do herbaty, która jest zrobiona z niewielkiej ilości materiału roślinnego, napary ziołowe są silnymi naparami, które mogą zapewnić szeroki zakres korzyści. Napoje te są naturalnie bezkofeinowe i są popularne jako napój po obiedzie.

Napary ziołowe zawierają związki bioaktywne zwane flawonoidami i polifenolami. Ogólnie rzecz biorąc, spożywanie 1-3 filiżanek naparów ziołowych dziennie wiąże się z korzyściami zdrowotnymi. Badania wykazały, że rumianek niemiecki poprawia kontrolę glikemii, a herbata miętowa poprawia sen i kontrolę hormonalną. Inne napary ziołowe, takie jak herbata różana, mogą mieć korzystny wpływ na pierwotne bolesne miesiączkowanie. Chociaż potrzebne są trwające badania, aby potwierdzić ich działanie, uważa się, że następujące zioła mają właściwości zdrowotne.

Wiosenne zbiory są najbardziej cenione w roku na herbatę
Wiosenne zbiory to najcenniejsza pora roku na herbatę, ponieważ to pierwszy raz, kiedy nowe pąki pękają na drzewach przed pierwszym deszczem sezonu. W ciągu roku występują trzy pory zbiorów, z których pierwszy to okres przedsiewny (wczesna wiosna), kiedy liście są po raz pierwszy zbierane przed początkiem pory monsunowej. Zbiory letnie to drugi sezon i są uważane za najmniej cenione, a jesienne liście są generalnie lepsze od wiosennych.

Najdroższa jest również herbata wiosenna, której ceny w okresie letnim i jesiennym dramatycznie rosną. Istnieją setki rodzajów herbat, z których niektóre były kiedyś produkowane tylko dla cesarzy i zostały nazwane herbatami „Tribute”. Chociaż proces się zmienił, rzemiosło przygotowywania dobrej herbaty nie. Dziś nadal produkowanych jest wiele legendarnych odmian. Są one podzielone na kategorie „Słynne herbaty”.

Herbata bezkofeinowa jest opcją, jeśli jesteś wrażliwy na kofeinę
Jeśli jesteś wrażliwy na kofeinę i chcesz cieszyć się herbatą, ale nie chcesz jej pić za dużo, dostępna jest herbata bezkofeinowa. Napoje te nadal zawierają kofeinę, ale nie tak dużo jak tradycyjny napar. Herbata bezkofeinowa oferuje te same korzyści, co zwykła herbata bez kofeiny. Ponadto nie musisz się martwić o drżenie kofeiny, wzdęcia lub inne skutki uboczne, które są powszechne w przypadku zwykłej herbaty.

Proces odkofeinowania herbaty składa się z czterech głównych etapów. Stosuje się kilka rozpuszczalników chemicznych, a jedna z tych metod polega na użyciu dwutlenku węgla, najmniej efektywnego. W przeciwieństwie do innych metod, dekofeinacja dwutlenkiem węgla zachowuje oryginalny skład herbaty. Jednak proces usuwa kilka niezbędnych związków. Dlatego musisz wybrać, która metoda jest dla Ciebie najlepsza.

Korzyści zdrowotne wynikające z picia herbaty – https://cupandyou.pl/herbata.html
Ostatnie badania wykazały, że codzienne picie herbaty może pomóc zachować zdrowie. Jego przeciwutleniacze, w tym EGCG, neutralizują wolne rodniki w organizmie. Picie trzech lub więcej filiżanek herbaty dziennie jest również lepsze niż picie wody. Herbata zawiera kofeinę i fluor, które są korzystne w małych dawkach. Kilka innych korzyści zdrowotnych płynących z picia herbaty omówiono poniżej. Chociaż herbata nie jest w pełni zdrową żywnością, zawiera korzystne przeciwutleniacze.

Kilka różnych rodzajów herbaty ma właściwości zdrowotne. Na przykład czarna herbata zawiera dużą ilość przeciwutleniaczy. Zapobiega tworzeniu się wirusów w jamie ustnej i dziąsłach. Rozszerza uszkodzone tętnice o 50% i zapobiega powstawaniu zakrzepów krwi. Chińskie herbaty, takie jak Wulong, również wzmacniają układ odpornościowy. Herbata Wu Long ma słodki smak, dzięki czemu jest smaczniejsza niż zielona herbata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next post Co to jest Xvid?