Podstawy naprawy pomp hydraulicznych

Jeśli Twoja pompa hydrauliczna nie działa zgodnie z oczekiwaniami, możesz się zastanawiać, jak ją naprawić. Oto kilka podstawowych czynności naprawczych, które można wykonać w przypadku pomp tłokowych i zębatych. Dowiedz się, jak rozpoznawać oznaki awarii pompy i zapobiegać eskalacji problemu. Możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że komponenty pompy można naprawdę naprawić i odbudować! W tym artykule omówimy te i nie tylko.

Wycieki
Wycieki w pompach hydraulicznych mogą wpływać na ogólną wydajność układu hydraulicznego. Problemy te mogą wynikać z różnych przyczyn, w tym niskiej lepkości płynu, nadmiernego ciepła lub zablokowania wymiennika ciepła. Bez względu na przyczynę, przeciek wewnętrzny obniży wytrzymałość i wydajność warstwy płynu, a także zmniejszy zyski firmy. Aby określić wagę wycieku, użyj tabel klasyfikacji wycieków SAE J1176, aby ustalić priorytety napraw.

Jedną z najczęstszych przyczyn nieszczelności jest nadmierny luz. Można to skorygować dokręcając zawory lub wymieniając uszczelki. Jeśli wyciek wystąpił w krytycznym elemencie, konieczna może być wymiana nawierzchni. Może to jednak nie być możliwe ze względu na twardość materiału. W większości przypadków nieszczelności wynikają ze zużycia poszczególnych części. Niewłaściwy płyn hydrauliczny, nadmierna temperatura pracy i zanieczyszczenie cząstkami ściernymi mogą również prowadzić do przedwczesnego zużycia i wycieków.

Przegrzanie
W wielu przypadkach przegrzanie pompy hydraulicznej jest oznaką wadliwego systemu. W takim przypadku należy udać się do firmy zajmującej się naprawą hydrauliki w celu uzyskania pełnej diagnozy. Oprócz odnalezienia części będącej winowajcą, należy utrzymywać chłodne elementy układu hydraulicznego. Utrzymywanie sprzętu w niskiej temperaturze ma zasadnicze znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa wszystkich komponentów. Przegrzanie układów hydraulicznych może prowadzić do poważnych problemów, dlatego zawsze utrzymuj właściwe parametry ciśnienia.

Przegrzanie pomp hydraulicznych jest spowodowane kilkoma czynnikami, w tym niskim zbiornikiem płynu hydraulicznego. Niski zbiornik płynu może spowodować poważne uszkodzenia i kosztowne problemy. W takim przypadku ważne jest, aby natychmiast zaprzestać korzystania z układu hydraulicznego i zidentyfikować problem. Technik może szybko i prawidłowo naprawić problem. Alternatywnie możesz wypróbować nową pompę hydrauliczną. Naprawa pompy hydraulicznej to prosty i niedrogi proces.

Pompy tłokowe
Jeśli pompa hydrauliczna zaczyna wykazywać oznaki zużycia, może być konieczna jej naprawa. Nieefektywna praca i rdzewiejące części mogą wystąpić z powodu zużytych elementów wewnątrz pompy. Ponadto wewnętrzne mechanizmy pompy mogą ulec przepracowaniu, co powoduje hałas, nieefektywność i trudności w poruszaniu się części. Naprawa tych problemów jest ważna dla zdrowia maszyn i może zapobiec kosztownym naprawom w przyszłości.

Chociaż koszt naprawy układów hydraulicznych może być niższy niż ich całkowita wymiana, czas i pieniądze poświęcone na ich regenerację mogą być tego warte. Możesz znaleźć usługę naprawy pomp hydraulicznych, która odbudowuje pompy do oryginalnych specyfikacji, oszczędzając czas i pieniądze. Ponadto możesz śledzić postęp naprawy za pośrednictwem portalu klienta. Po wysłaniu pompy do naprawy przełożony sprawdzi ją, aby upewnić się, że jest zgodna ze specyfikacjami OEM.

Pompy zębate
Pompy zębate należą do najbardziej podstawowych typów pomp hydraulicznych. Działają poprzez dopasowanie zębów dwóch kół zębatych do napędzania przepływu płynu. Koła zębate kurczą się i rozszerzają swoje przestrzenie, gdy się obracają, tworząc zmiany w komorach płynów. Gdy płyn jest wprowadzany do komory wlotowej, przechodzi przez duże zęby przekładni i wychodzi przez mniejsze zęby przekładni. Pompy zębate są szeroko stosowane w operacjach dozowania, ale niektóre modele mogą być zaprojektowane do obsługi agresywnych cieczy.

Aby zapewnić długowieczność swojej pompy zębatej, należy sprawdzić jej stan. Sprawdź, czy nie ma śladów korozji materiału, takich jak plamy rdzy, wgłębienia lub odpryski. Jeśli koła zębate są uszkodzone, możesz użyć smarów odpornych na korozję, aby zapobiec przyszłym awariom. Należy również sprawdzić poziom oleju w zbiorniku pompy. W niektórych przypadkach brudne koła zębate mogą być przyczyną awarii pompy zębatej.

Źródło: https://hydromotor.pl/czesci-pomp-hydraulicznych/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Ewolucja odkurzaczy
Next post Trzy czynniki, które wpływają dziś na randki