Wskazówki dotyczące wymiany kluczy do laptopa

Jeśli używasz laptopa, możliwe, że jeden z kluczy jest uszkodzony. Oto jak wymienić klucz. Możesz również postępować zgodnie z tymi wskazówkami, aby wyczyścić spód klucza. Klawisze wewnątrz laptopa są podatne na zabrudzenia. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej! Poniżej wymieniono niektóre z najczęstszych przyczyn awarii klucza. Czyść je regularnie, aby zapobiec ich zużyciu. Pamiętaj również o wyczyszczeniu wszelkich pozostałości lub ciał obcych pod kluczem przed jego wymianą.

Wyjmij klucz z laptopa
Jeśli kiedykolwiek próbowałeś wyjąć klucz z laptopa, prawdopodobnie dobrze wiesz, że może to spowodować uszkodzenie komputera. Co gorsza, możesz zostawić dziurę w klawiaturze, co utrudnia wpisywanie Q lub innych popularnych klawiszy. Istnieje jednak sposób na bezpieczne wyjęcie kluczyka bez uszkodzenia maszyny. Oto kilka porad. Powinieneś zacząć od sprawdzenia trzymanej ręki. Następnie przejdź do następnego kroku.

Sklep: https://www.laptopkey.eu

Wymień klucz
Jeśli klawisz klawiatury laptopa nie działa, być może nadszedł czas, aby go wymienić. Jest na to kilka sposobów. Najpierw określ numer modelu swojego laptopa. Gdy już to wiesz, możesz znaleźć zamienniki klucza do laptopa online. Jeśli nie uda Ci się znaleźć jednego online, możesz odwiedzić sklep internetowy i kupić nowy zamiennik. Możesz także zrobić zdjęcia referencyjne komputera i klucza, aby określić, gdzie umieścić klucz zastępczy.

Sprawdź, czy klucz jest uszkodzony
Jeśli klucz komputera nie działa, może być konieczna jego wymiana. Na szczęście wymiana kluczy jest łatwa. Jeśli klucz komputera nie działa poprawnie, wykonaj następujące kroki, aby go naprawić. Najpierw zdejmij nasadkę klawiszy klawiatury. Wsuń narzędzie do podważania pod nasadką klawiszy i popchnij je do góry. Czyniąc to, bądź delikatny i powolny. Klawisz powinien wtedy wyskoczyć.

Wyczyść pod kluczem
Jeśli często korzystasz z klawiatury laptopa, powinieneś rozważyć czyszczenie pod klawiszem. Z biegiem czasu napis i litery mogą zostać porysowane i zanieczyszczone. Klawiatura może pomieścić do 20 000 razy więcej bakterii niż deska sedesowa. Możesz zapobiec rozprzestrzenianiu się zarazków, regularnie czyszcząc klawiaturę zwykłymi artykułami gospodarstwa domowego. Poniżej kilka wskazówek dotyczących czyszczenia pod kluczem na laptopie. Do czyszczenia klawiszy użyj taśmy o niskiej lepkości zamiast taśmy klejącej.

Wymień nasadkę klawiszy
Jeśli twoje klawisze nie działają tak dobrze, jak chcesz, może być konieczna wymiana nasadki klawiszy w laptopie. Może to być łatwe zadanie, pod warunkiem, że wiesz, jak zainstalować nową nasadkę klawiszy. Możesz kupić części zamienne w sklepie z laptopami lub uratować uszkodzony klucz, aby wymienić cały klucz. Pamiętaj jednak, aby postępować zgodnie z instrukcjami producenta, ponieważ istnieje wiele sposobów na uszkodzenie klawiatury, a uszkodzenie nasadki klawiszy może spowodować uszkodzenie laptopa.

Wymień uchwyt na klucze
Aby wymienić uchwyt na klucze na klawiaturze laptopa, możesz wykonać te proste czynności. Najpierw zdejmij nasadkę klawiszy. Jeśli nasadka klawiszy jest przymocowana plastikową opaską, zatrzaśnie się z powrotem na nasadce klawiszy po delikatnym naciśnięciu klawiszy. Jeśli nie słyszysz odgłosu trzaskania, klucz ustalający jest prawdopodobnie uszkodzony i wymaga wymiany. Możesz go znaleźć na stronie producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Trzy czynniki, które wpływają dziś na randki
Next post Zalety i wady grania w gry online